A német Siemens AG a nyereségesség növelése érdekében tovább kívánja csökkenteni a költségeket vezetékes hálózati eszközöket gyártó ICN részlegénél, így a két héttel ezelőtt bejelentett 3500 fős leépítésen túl további 2 ezer fővel csökkenti a létszámot. Az újabb elbocsátásokkal együtt idén összesen 8100 főt, a teljes létszám 1,7 százalékát építi le a nehézipari és elektronikai csoport a távközlési és hálózati üzletágából. Az intézkedésektől a Siemens 800 millió euró költségmegtakarítást vár az ICN-nél és 600 millió eurót mobilrészlegénél, az ICM-nél, valamint azt, hogy a két részleg teljesíteni tudja a szeptemberben kezdődő következő pénzügyi évre szóló 14-15 milliárd eurós EBITDA-célkitűzést. Tavaly a két részleg, amely a csoport eredményének több mint egyharmadát adta az utolsó negyedévben, 11,4 milliárd euró EBITDA-nyereséget ért el, míg pénzügyi évének március 31-én véget ért második negyedében a Siemens nyeresége éves összevetésben 11 százalékkal visszaesett. A Siemens szerint jelenleg nem várható a távközlési piacon a helyzet javulása, és ez nemcsak a mobiltelefonok értékesítésére hat ki, hanem a harmadik generációs (UMTS) mobilhálózatok fejlesztésére is. A hálózati eszközök terén vezető amerikai Cisco Systems Inc. június közepéig 17 százalékos létszámleépítést hajt végre, és a mobiltávközlési rendszereknél világelső svéd Ericsson AB is hasonló mértékben csökkenti alkalmazottai számát - emlékeztet a Bloomberg.
B. P. A.
