BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az ausztrál BHP megveszi a Billitont

2001. március 19. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ausztrál BHP Ltd. 11,6 milliárd dollár értékű ügylet keretében megveszi a londoni székhelyű Billiton Plc-t, létrehozva ezzel a világ második legnagyobb bánya- és fémipari vállalatát, amelynek érdekeltségi köre az alumíniumtól a gyémántig számos nyersanyagra, illetve fémre kiterjed. A melbourne-i székhellyel létrejövő BHP Billitonban - amelynek piaci értékét 28 milliárd dollárra teszik - a BHP 58 százalékkal rendelkezik majd. A két vállalat tavaly 2 milliárd dollár összesített profitot ért el, 18,6 milliárd dollár árbevétel mellett, nettó adósságállományuk az év végén 6,1 milliárd dollárt tett ki. Elemzők logikus lépésként üdvözölték a fúziót - amellyel folytatódik az ágazat évek óta tartó konszolidációja -, hiszen a világgazdasági lassulás a nyersanyagkereslet szűküléséhez vezet. Iparági szakértők ugyanakkor nem zárják ki, hogy Billitonban 7,1 százalékos részesedéssel rendelkező Anglo American Plc még ellenajánlatot tesz a vállalatra.
(NAPI)

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet