A Deutsche Telekom (DT) és a France Télécom (FT) csaknem teljesen eladják részesedésüket az egyesült államokbeli Sprint Corp.-ban - jelentette be a távolsági hívásokra szakosodott amerikai vállalat. A német és a francia távközlési csoport 10-10 százalékkal részesedik a Sprintben, a két pakett együttvéve mintegy 3,4 milliárd dollárt ért a keddi záróárfolyamon. A két vállalat 1996-ban összesen 3,7 milliárd dollárt fizetett a Sprint-papírokért - emlékeztet a Bloomberg. Most összesen 152 millió részvényt kívánnak piacra dobni, minek folytán mindkét cégnek 1,3 százalékos részvénycsomagja marad. A DT és az FT egyaránt adósságtörlesztésre fordítja a befolyó pénzt.
