BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megmenekülhet a Sabena

A Sabena SA tulajdonosai, az SAirGroup (SAir) holding és a belga kormány 250 millió eurós tőkeinjekciót hagytak jóvá a veszteséges légitársaság megsegítésére. Az SAir újragondolja azt a megállapodást, amelynek értelmében 49,5-ről 85 százalékra növelné részesedését a belga légitársaságban.

2001. február 20. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A belga Sabena két részvényese, az 50,5 százalékban tulajdonos brüsszeli kormány és a maradékot kezében tartó SAir 250 millió euró (10 milliárd belga frank) egyenlő arányban kifizetendő tőkeemeléssel megmenti a légitársaságot, amely tavaly mintegy 8 milliárd belga frank veszteséget halmozott fel, elveszítve alaptőkéjének háromnegyedét. A lépést az teszi lehetővé, hogy a szakszervezetek hozzájárultak a költségcsökkentési programhoz, amelynek révén a 12 ezer főt foglalkoztató Sabena évi 52 millió eurót takaríthat meg, egyebek között 700 fős létszámcsökkentés révén. Az SAir ugyanakkor közölte: tárgyalni akar a belga kormánnyal arról az 1995-ben kötött megállapodásról, amelynek értelmében 85 százalékra emelné tulajdonrészét a Sabenában.
A tőkeemelést a Sabena pénteki közgyűlésén hagyják végleg jóvá. Rik Daems, a belga állami vállalatok minisztere a Reuters által ismertetett közleményében emlékeztetett rá: az SAir januárban elkötelezte magát, hogy részt vesz a feltőkésítésben, ha a légitársaság vezetése elfogadtatja az átalakítási programot.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet