BUX 139550.74 0,18 %
OTP 45470 0,38 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Volán-privatizációban bíznak a hazai buszcégek

2004. július 22. csütörtök, 08:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A bizonytalan belföldi piac ellenére is derűlátók a magyar buszgyártó cégek. A legnagyobb hazai szereplő, a NABI-csoport szerint a Volán-társaságok magánkézbe adása után 5-7 év múlva a hazai piacon akár 800-1000 busz értékesítésére lehet számítani. Szintén a jövőre kezdődő Volán-privatizációtól vár forgalombővülést a győri Kravtex Kft., amely a magánosításban is szeretne részt venni. Krankovics István, a cég tulajdonosa közölte: a közlekedési vállalatok megszerzése lehetőséget teremtene arra, hogy a csoport kapacitásai folyamatosan ki legyenek használva. Az Irisbus 68, illetve egy török magánszemély kezében lévő Ikarus Egyedi Autóbusz Gyár (IEAG) Kft. elsősorban az exportpiacokon is jól csengő Ikarus márkanévre épít. A cég kiterjedt külföldi értékesítési kapcsolatait felhasználva főként a speciális vevői igények kiszolgálására koncentrál. Hasonlóan az IEAG-hoz a külpiaci eladásokban bízik a Széles Gábor nevével fémjelzett Hungarian Bus Kft. is. A társaság jelenleg 6 modellt fejleszt, az első prototípus augusztusra készül el, s várhatóan szeptemberben elindul az első városközi és elővárosi 12 méteres buszok gyártása. A Hungarian Bus 2006-tól évi 500 busz eladásával számol. (VG 10. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet