BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Három hónap elég a válságkezelésre?

A frakcióvezetők nem vesződtek a konkrétumokkal, sokkal inkább a túlfűtöttség volt jellemző.

2009. április 14. kedd, 15:44

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Lendvai Ildikó, frissen megválasztott pártelnök a Gyurcsány kormányt méltatta, Navracsics Tibor pedig ismét megfogalmazta igényét az előrehozott választásokra. Bajnai Gordon közben hátrafordult, így Navracsics megkérdezte tőle: ha önnek nincs politikai ambíciója akkor miért van itt?

A Magyarország Bt.-ben eddig Gyurcsány Ferenc volt a beltag, Bajnai a kültag, most pedig helyet cseréltek - tette hozzá arra utalva, hogy ez nem új, csak átalakított kormány lesz. Búcsúzóul azt kérte Navracsics Bajnaitól, hogy a vita végén jelentse be az új választásokat. Semjén Zsolt, a KDNP frakcióvezetője szerint, ez a kormányváltás morálisan illegitim, és nem konstruktív bizalmatlanság, hanem dekonstruktív.

Egy ország néz minket, és az a vitakultúra, amit itt látnak, meg fog jelenni a társadalomban is, romboljuk a demokratikus kultúrát - kezdte Fodor Gábor, aki az elegancia megőrzésére kérte fel a képviselőket. Fodor szerint teljesen érhető az az álláspont, amely szerint előrehozott választásokra van szükség, viszont akkor ezek a képviselők legalább azt fogadják el, hogy van, aki szerint a gyors cselekvés egy új kormánnyal legalábbis megfontolandó verzió. A SZDSZ támogatja a válságkezelést, ameddig a változások értelmesek és előremutatóak.

Herényi Károly mint független képviselő szólalt fel, aki közölte, ez azért nem azt jelenti, hogy függetlenek, mert a népképviselet révén kerültek be a parlamentbe. Az MDF az előrehozott választás híve - mondta, de hozzátette: tudomásul veszik, hogy a parlamentben az a javaslat nem kapja meg a többségi támogatást.

Herényi azt javasolta képviselőtársainak, hogy tartózkodjanak a szavazáson, mert sem a Gyurcsány kormányt nem támogatják, sem Bajnait, mert az ő elképzeléseivel nem értenek egyet. Szerinte ugyanis egy év a válságkezelésre hosszú idő, ha nem kezdenek bele reformok megvalósításába; előbbire a politikus szerint elég volna három hónap is. Ha nem indulnak be a reformok, akkor ezt követően oszlassa fel magát a kormány és legyenek új választások.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet