BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb tüntetés lesz szombaton - Hyde parkot a népnek!

A Szent Korona eszmére alapozva kívánja helyreállítani a magyar alkotmányosságot a Nemzeti Forradalmi Bizottmány. Bár az Alkotmánybíróság már 1993-ban kizárta a népszavazást az alkotmány ügyében, a szervezők szerint éppen ez bizonyítja, hogy itt egy alkotmányos joghézag van. Azt is megtudtuk, hogy a 23 egy szakrális szám.

2006. november 22. szerda, 11:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Szent Korona eszmére alapozva kívánja helyreállítani a magyar alkotmányosságot a Nemzeti Forradalmi Bizottmány. A sajátos cél érdekében a szervezők Alkotmányozó Nemzetgyűlést hívnak össze most szombaton a budapesti Regnum Marianum templom előtti területen, délután 16 órától.

A népgyűlés-előkészítő nemzeti koordinációs iroda vezetője, Balogh Béla a NAPI Online-nak elmondta: mintegy 10 ezer embert várnak a békés demonstrációra. A tüntetésen közfelkiáltással kívánják leváltani a kormányt, visszaállítani az 1944-ben megszakadt alkotmányosságot, megszüntetni a válságot, és elítélni az állami erőszakot. Az ideiglenes elnökségi tag, országos koordinátor szerint az ország morális, alkotmányos, közjogi, gazdasági, szociális, valamint népesedési válságban van, amelyet kizárólag a Szent Korona Eszme képes feloldani.

De mi az a Szent Korona Eszme?

A Szent Korona Eszme egy nagyon jelentős dolog - mondja dr. Halász József, a Nemzeti Forradalmi Bizottmány társelnöke. A civilben nyugdíjas, jogász és informatikus végzettségű Halász öt pontban vázolja fel az eszme lényegét. Az első pont: Magyarország örökké szabad. A második: minden magyarnak ugyanazon szabadsága van. A harmadik: Magyarország természeti kincse a magyaroké. A negyedik: mindennek az első három pont szerint kell történnie. Az ötödik: ha mégsem, akkor a magyaroknak joguk van az ellenálláshoz.

Szakramentum, terembura

Balogh Béla szerint Magyarországon születőben van egy harmadik politikai erő, ami nem más, mint a Nemzeti Forradalmi Bizottmány. Az NFB a Kossuth téren alakult szeptember 20-án - nem meglepő módon: közfelkiáltással. „A szervezetet 23 fő alapította. A 23 szakrális szám" - mondja Balogh Béla. A Forradalmi Nemzeti Bizottmány országos, régiós alapon működik, alá csatlakoznak be a megyék és a városok. Mintegy 100 településen vannak jelen, alapvetően önkéntes munkából és kisebb adományokból működtetik a szervezetet.

Jogászkodás a köbön

Balogh szerint ma Magyarországon erkölcsi forradalom zajlik, amely az 1956-os forradalom és szabadságharc szellemét viszi tovább. Arra a felvetésre, hogy ez egyszerűen ostobaság, Balogh azt válaszolta, hogy nem az. „Ezt a hatalmat nem ismerjük el, mert megtévesztéssel választási csalást követtek el, ami bűncselekmény. Ezért szombaton közfelkiáltással leváltjuk a kormányt, feloszlatjuk a Parlamentet, és megalkotjuk az Alkotmányozó Nemzetgyűlést" - mondta az ideiglenes elnökségi tag. Arra a felvetésre, hogy a Sólyom László vezette Alkotmánybíróság már 1993-ban kizárta népszavazás tartását az Alkotmányt, vagy az országgyűlés feloszlatását érintő ügyekben, Halász azt mondta: éppen ez bizonyítja, hogy itt egy alkotmányos joghézag van. Halász szerint a joghézagot egy jogi analógiával fel lehet oldani: nem népszavazást, hanem népgyűlést kell tartani.

Virágozzék minden virág

Arra a felvetésre, hogy Budapesten is legyen egy szabad közpark, ahol a londoni Hyde Park mintájára mindenki elmondhassa a véleményét - függetlenül annak tartalmától -, Halász azt mondta, ezen már túllépett az idő. „Nem kormányváltásra, hanem rendszerváltásra van szükség. A diktatórikus rendszerrel szemben egyedül a Szent Korona Eszmén alapuló társadalmi-, gazdasági és politikai rendszer kínálhat megoldást" - mondta Halász József.

Ember Zoltán
Ember Zoltán

Ez is érdekelhet