A szakszervezetek 13-15 százalékos bruttó béremelési igényéhez képest a munkáltatók ma 3,5-6 százalékos javaslatot tettek az Országos Érdekegyeztető Tanács mai ülésén. A munkaadók jövőre befagyasztanák a szakmunkás végzettséggel járók garantált bérminimumát is, vagyis a 2007-re előirányzott fél százalékpontos emelést csak 2008-ban adnák meg. A megállapodástól még messze áll a két oldal, az már most nyilvánvaló, hogy konkrét számokban nem, legfeljebb egy szélesebb sávban egyezhetnek meg a bérajánlás tekintetében. Az OÉT-en tárgyaltak a költségvetésről, illetve a pénzügyi tárgyú törvények módosításáról is.
A munkáltatók szeretnék, ha évi 20 millió forintos plafont vezetnének be az adatszolgáltatással kapcsolatos mulasztási bírságnál, mert annak kiszabható maximális mértéke jelenleg 200 ezer forint dolgozónként, ami nagyobb cégek esetén, egy-két napos csúszásnál több milliárd forintra rúghat. A munkaadók nem értenek egyet a korengedményes nyugdíjhoz kapcsolódó 13 százalékos járulék fokozatos bevezetésével, inkább megvárnák vele az egész rendszer felülvizsgálatát.
A szakszervezetek szeretnék, ha a felnőttképzési szja kedvezményt nem törölné el a kormány, tekintettel az Audi által kiharcolt k+f-es szolidaritási adókedvezményre, és az inflációval megegyező mértékben emelnék az adómentesen adható hideg- és meleg étkezési utalványok értékhatárát.
