BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kossuth tér: dél-koreai módszerrel a rendőrök ellen

Ma délben lejár a rendőrség által a tüntetőknek adott ultimátum. Garamvölgyi László péntek reggel azt nyilatkozta az m1-en, hogy az erőszakos megoldás is legitim. A tüntetésről és a tárgyalások kudarcáról kérdeztük Toroczkai Lászlót, a Magyar Nemzeti Bizottság ügyvivőjét.

2006. október 20. péntek, 11:29

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Toroczkai László elmondta: ha a rendőrség erőszakkal akarja eltávolítani a tüntetőket, az erkölcsileg sokba fog kerülni a hatóságnak. A tüntetők a Dél-Koreában bevált emberszőnyeggel fognak tiltakozni az erőszak ellen: lefekszenek a földre és összekapaszkodnak. „Be fogják járni a világot ezek a képek a CNN-től a BBC-ig” – tette hozzá Toroczkai.

Az ügyvivő elmondta: a rendőrség a tárgyalásokon maximum 100 tüntető maradását engedélyezte volna, akiket egyenként engedtek volna be egy detektoros kapun keresztül, személyi igazolvánnyal együtt. Bár az elv elfogadhatatlan, a tüntetők még ebbe is belementek volna, ám 500 fős "kerettel".

„Ha minden rendben lenne a kormánnyal, akkor nem lenne ilyen tüntetés. Nem mi, hanem Gyurcsány Ferenc teszi nevetségessé az országot. Elég szomorú, hogy erre sor került” – tette hozzá Toroczkai.

Ember Zoltán
Ember Zoltán

Ez is érdekelhet