Az internetes fórumok szép nagy futballpályákként működnek: kihasználva a könnyű hozzászólás lehetőségét mindenki beleüvöltheti a virtuális térbe a marhaságait. Az igazi lelátókhoz hasonlóan az internetes tribünön ülők is mondják a magukét, jól beszólnak valakinek, összevesznek a mellettük kiabálóval stb. Az egész általában egyfajta kinyitott zárt osztályhoz hasonlít, minthogy egyetlen funkciója az indulatok erőszak nélküli levezetése.
Ebben a szép, bolond világban nekünk, magyaroknak sikerült összehoznunk egy nemzetközi meccset: a miniszterelnök beszédéről és annak következményeiről megjelent tudósítást kommentálva honfitársaink a BBC honlapján a világ nyilvánosság elé tárják közéleti baromságainkat. A kommunisták szétlopták az országot, amelyet nem reprezentálhat egy hazudós ember típusú elmélkedésektől a politikusok úgy hazudnak, ahogyan a nap jár az égen megállapításán át a jaj, de szégyellem magam, hogy tévészékháznál randalírozó a garázda elemek a honfitársaim kifejtéséig kiteregettük másokat egyáltalán nem érdeklő szennyesünket. Mert mindig akad, aki nem bírja megállni, hogy szóljon. Akárcsak a Kossuth téren...
Egyetlen mentségünk, hogy a cikket kommentáló nem magyar hozzászólók is pont olyan hülyék, mint mi.
