BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán: a kormány legális

Finomította álláspontját a kormánnyal kapcsolatban Orbán Viktor: eszerint az politikai értelemben illegitim, jogilag legális.

2006. szeptember 28. csütörtök, 09:43

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az illegitim jelzőt csak politikai értelemben használja a Gyurcsány-kormányra vonatkozóan Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, jogi értelemben legálisnak tartja azt, sőt a vasárnapi választások eredményétől függetlenül az marad – derül ki a politikus Magyar Hírlapnak adott interjújából.

Az önkormányzati választásokat politikai értelemben tekinti népszavazásnak, ami szerinte a szocialisták érdeke, mert ha a nép valamilyen módon a jelenlegi kormányzással szembeni elégedetlenségét fejezné ki vasárnap, akkor „erre hivatkozva változtatni tudnának merev álláspontjukon”... Azt nem definiálta, hogy milyen eredményt lehetne a kormány egyértelmű elutasításának tekinteni.

A Fidesz választások útján akar visszatérni a hatalomba, hogy mikor, ezzel kapcsolatban a politikus úgy fogalmaz, hogy nehezen tartja elképzelhetőnek a jelenlegi helyzet megoldását szakértői kormány nélkül, „az viszont nem maradhat három-négy évig hivatalban, mert demokratikus problémákat vetne fel. Mandátumának hossza a pártok megállapodásán múlik.” Reformlépésekben a Fidesz nem képes megállapodni az MSZP-vel - tette hozzá -, abban viszont igen, hogy az átmeneti kormány nem a Fidesz és nem az MSZP programját hajtja végre, hanem azt, amit az abban ügyködő szakértők jónak látnak a pénzügyi válság kezelésére.

A Fidesz 2006-os választási programjának „lényegét és irányát” fenntarthatónak látja. A kormány gazdasági programja nem kapja meg az emberektől azt a pénzt, amit vár, a társadalom inkább a szürkegazdaságot és a korrupciót választja a magasabb adók befizetése helyett. Emiatt jobb megoldás az adócsökkentés. Ha ezt 2007 elején elkezdik, akkor az a pártelnök szerint már abban az évben bevételeket hozhat a szürkezónák kifehérítésével. Bár ezen az úton nem lehet néhány év alatt összeszedni a költségvetési hiány gyors csökkentéséhez szükséges pénzt, nem is kell, mert lassabban kell levinni a hiányt. A lakosság nem visel el 4-5 százalékos reálbércsökkenést, az uniót pedig a tendencia érdekli, nem a sebesség - véli Orbán.

Végül azt is elmondta, elképzelhetőnek tartja, hogy ne ő vezesse a Fideszt, ha a párt mást akar helyette.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet