BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Fidesz sunyi módon lenyúlta a fehér szalagos békefelhívást

Fehér szalag kitűzésére, fehér ruhadarabok viselésére buzdít a Fidesz mindenkit, aki tiltakozni akar a hazugság és az erőszak ellen - jelentette be Schmitt Pál alelnök pénteki sajtótájékoztatóján. Mindezzel csak az a baj, hogy a Fidesz az iwiw internetes közösségépítő portálon napok óta keringő pártfüggetlen békefelhívás ötletét nyúlta le.

2006. szeptember 22. péntek, 17:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Schmitt Pál, aki a sajtótájékoztató közben maga is kitűzött zakójára egy fehér szalagot, azt mondta: felhívunk mindenkit, aki elutasítja az erőszak és a hazugság minden formáját, hogy tűzzünk ki a zászlóink mellé fehér szalagot, viseljünk minél többen fehér inget, blúzt vagy pólót, a fiatalok hordjanak fehér karkötőt, fehér karszalagot, vagyis a magyar zászló színei mellett, jelenjen meg minél több helyen a fehér szín.

Mindezzel csak az a probléma, hogy a fehér szalag viselésére szóló felhívást pártfüggetlen emberek terjesztették először az iwiw közösségi portálon tegnap óta. Mint arról beszámoltunk - elsőként a magyar sajtóban - az iwiw közösségi hálózatán terjed egy e-mail, amely a béke melletti demonstrációra szólítja fel olvasóit.

A levél ismeretlen szerzője arra kéri mindazokat, akiknek elege van a kocsik felgyújtásából, hogy tegyen ki az ablakába egy fehér zászlót. Az eredeti felhívás így fogalmaz:

"Páran úgy döntöttünk, hogy az elmúlt napok eseményei után muszáj tennünk valamit. (...) Ezúton kérünk minden olyan embert, függetlenül színétől, nemétől, pártállásától, aki nem tudja elfogadni, hogy abban a városban ahol él és dolgozik eluralkodjon az az állapot, amelyben autókat és épületeket gyújtanak fel, illetve rongálnak meg, rendőröket vernek meg, és a csőcselék hordákba verődve rongálja a közvagyont, hogy tegyen ki az ablakába egy fehér zászlót, vagy rongyot/lepedőt/anyagot (és esetleg mosolyogjon rá valakire napközben).

Tüntessünk így az erőszak és az értelmetlen rombolás ellen. Nem politikai megmozdulást akarunk szervezni, csak egy békés városban szeretnénk élni".

Bár a fehér szalag viseléséről nem szól a levél, a Fidesz - álságos és sunyi módon - láthatóan lenyúlta a pártfüggetlen kezdeményezést. Ez egyben szép példája annak, hogy az embereknek miből van elegük 16 éve: abból, hogy minden társadalmi kérdés pártpolitikai keretben jelenik meg, és a pártok minden civil kezdeményezést pártpolitikai célra sajátítanak ki.

A Fidesz felhívásának egyik szövegrészlete - "utasítsd el a hazugságot"! - így kétszeresen is érvényes.

Ember Zoltán
Ember Zoltán

Ez is érdekelhet