Úgy tűnik, nem hagyták el Gyurcsány Ferencet hívei a tegnap nyilvánosságra került magnófelvétel miatt, legalábbis ez derül ki a blogján teljes terjedelmében olvasható beszéd után sorjázó hozzászólásokból.
Az internetes naplóhoz csatolt beírásokat moderátorok szűrik, s bár kiengednek súlyosan kritikus megszólalásokat is, az ott olvashatók nyilván nem tekinthetők közvélemény-kutatási eredménynek. A hozzászólók túlnyomó többsége úgy értelmezi a 25 perces beszéd leiratát, hogy abban a miniszterelnök a megélheti politizálás, a megélhetési politikusi lét ellen szólal fel, azt várva politikustársaitól, hogy a korábbi semmittevés, önmenedzselés helyett végezzék a dolgukat, még ha ez olyan döntések támogatásával jár is, amelyekre rámehet a népszerűségük.
