BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem kefél többet a magyar

Több fogkefét vesz a magyar vásárló, de továbbra is beéri negyed liter fogkrémmel egy évben.

2006. augusztus 23. szerda, 10:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A figyelő tekintetű piackutatók megállapították, hogy a fogmosás feltételezhetően nem terjed Magyarországon, mivel a fogkrémek kiskereskedelmi forgalma stagnál. Növekszik viszont a fogkefék eladása, amiből az a szintén magvas következtetés vonható le, hogy akik mossák a fogukat, gyakrabban cserélnek fogkefét, mint korábban. Tavaly július és idén június között 11 millió darab fogkefét adtak el, 15 százalékkal többet, mint az előző hasonló időszakban, miközben 2,4 millió liter fogkrém fogyott. A magyar ember évente átlag közel negyed liter fogkrémet fogyaszt el - adta hírül az ACNielsen.

Aki kilóra veszi a fogkrémet, annak örömhír, hogy idén május–júniusban egy kiló fogkrém átlagosan 3813 forintba került, ami 3 százalékkal kevesebb a múlt év ötödik-hatodik hónapjához képest. Napjainkban a fogkefepiac két, egymással antagonisztikus ellentétben álló szegmensre bontható: úgy mint a manuális és a gépesített, avagy elektromos fogkefék részpiaca. Újabb örömhír, hogy mindkettőn csökkentek az árak a tavaly ilyenkori szinthez képest.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet