BUX 138283.33 -0,87 %
OTP 44530 -0,87 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Göncz: több Európa nem jelent kevesebb Amerikát

A kijelölt külügyminiszter parlamenti meghallgatásán elmondta: tevékenységének prioritásai között szerepel a diplomácia szolgáltató jellegének erősítése, az Európával való szoros kapcsolat, a határon túli magyarok ügye és a NATO-kapcsolatok.

2006. június 6. kedd, 12:55

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Gazdasági szempontból az ázsiai fejlődő országok és Oroszország lesz a diplomácia kiemelt területe. "Több Európa nem jelent kevesebb Amerikát" - mondta Göncz Kinga, aki szerint továbbra is fontos az uniós magyar érdekérvényesítés, különös tekintettel a schengeni határokra, a magyarok munkavállalására, illetve a határon túli magyarok utazási könnyítéseire.

Göncz Kinga hangsúlyozta: a 2007-13-as uniós költségvetés magyar szempontból olyan sikertörténet, amely megteremti a gyors fejlődés lehetőségét, ugyanakkor koncentrálni kell arra, hogy "a forrásokat sikeresen fel tudjuk használni".

A kormány az euró bevezetését továbbra is 2010-re tervezi - emelte ki némi meglepetésre a kijelölt külügyminiszter, mivel a kormányprogram ebben a tekintetben nem egyértelmű: a programban egyáltalán nem szerepel céldátum.

Fontos újítás, hogy az Európai Ügyek Hivatala, amely eddig a Miniszterelnöki Hivatal alá tartozott, most visszakerül a külügybe.

A parlamenti bizottság végül szótöbbséggel - a koalíciós szavazataival - alkalmasnak találta Göncz Kingát a külügyminiszteri posztra

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet