BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Göncz a külügyminiszter - Gyurcsány vicces kommentjei

Nem szolgált meglepetésekkel a kijelölt kormányfő a miniszterek mai bemutatásán, de érdekes megjegyzéseket fűzött kormánya leendő tagjaihoz. Draskovics újra szerepet kapott.

2006. június 2. péntek, 12:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tizenkét főből álló miniszteri névsor az előzetes várakozásoknak megfelelően, az alábbiak szerint alakult:

Petrétei József - igazságügyi és rendészeti miniszter

Persányi Miklós - környezetvédelmi és vízügyi miniszter

Molnár Lajos - egészségügyi miniszter

Szilvásy György - a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter

Kóka János - gazdasági és közlekedési miniszter

Göncz Kinga - külügyminiszter

Kiss Péter - szociális és munkaügyi miniszter

Szekeres Imre - honvédelmi miniszter

Veres János - pénzügyminiszter

Gráf József - földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter

Hiller István - oktatási és kulturális miniszter

Lamperth Mónika - önkormányzati és területfejlesztési miniszter

Gyurcsány Ferenc Draskovics Tibort is pozícióval kínálta meg: a volt pénzügyminiszter az államreform-bizottságon belül működő reformtitkárságot fogja vezetni. Bajnai Gordon, a Budapest Airport igazgatóságának elnöke szintén pozícióhoz jut, ő a Nemzeti Fejlesztési Ügynökséget vezeti majd.

A Budapest Airport kijelölt vezérigazgatója közölte: sajnálják Bajnai távozását, de megtisztelve érzik magukat, hogy az it-elnökét e posztra jelölték. A társaság igazgatósága azonnal hozzálát az új elnök személyének megkereséséhez és kijelöléséhez - céljuk, hogy a feladatra, egy elismert és tisztelt magyar üzletembert nyerjenek meg.

(A kormánytagok rövid szakmai életrajza a cikk alatt, a Who is who boxban található.)

A kijelölt miniszterelnök kormányának tagjait néhány szóval külön-külön is jellemezte. Ezek szerint Petrétei "a szabadság és a rend biztosítója", Gráf "az agrármenedzser, a józan ész embere", Lamperth pedig "a bölcsesség és rafinéria megvalósítója a decentralizációban". Hiller István jól adagolja a reformot és a nyugalmat, Szilvásy "a pontosság minisztere", míg Kókának "nem a helyi bajnokságban, hanem az európa- és világbajnokságban kell, hogy a legjobbak közé vezesse az országot". Gyurcsány szerint Göncz Kingának "egyszerre kell a civil és belpolitikai szempontokat érvényesítenie a külpolitikában", Kiss Pétert baloldali csúcsminiszterként aposztrofálta a kormányfő, Veres pénzügyminiszter pedig "az egyensúly embere, de egyben a társadalmi empátiáé is". A miniszterelnök hozzátette: "Szekeres Imre a szövetség képviselője lesz a kormányban, Magyarország és a NATO, illetve politikai tekintetben".

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet