A tizenkét főből álló miniszteri névsor az előzetes várakozásoknak megfelelően, az alábbiak szerint alakult:
Petrétei József - igazságügyi és rendészeti miniszter
Persányi Miklós - környezetvédelmi és vízügyi miniszter
Molnár Lajos - egészségügyi miniszter
Szilvásy György - a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter
Kóka János - gazdasági és közlekedési miniszter
Göncz Kinga - külügyminiszter
Kiss Péter - szociális és munkaügyi miniszter
Szekeres Imre - honvédelmi miniszter
Veres János - pénzügyminiszter
Gráf József - földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter
Hiller István - oktatási és kulturális miniszter
Lamperth Mónika - önkormányzati és területfejlesztési miniszter
Gyurcsány Ferenc Draskovics Tibort is pozícióval kínálta meg: a volt pénzügyminiszter az államreform-bizottságon belül működő reformtitkárságot fogja vezetni. Bajnai Gordon, a Budapest Airport igazgatóságának elnöke szintén pozícióhoz jut, ő a Nemzeti Fejlesztési Ügynökséget vezeti majd.
A Budapest Airport kijelölt vezérigazgatója közölte: sajnálják Bajnai távozását, de megtisztelve érzik magukat, hogy az it-elnökét e posztra jelölték. A társaság igazgatósága azonnal hozzálát az új elnök személyének megkereséséhez és kijelöléséhez - céljuk, hogy a feladatra, egy elismert és tisztelt magyar üzletembert nyerjenek meg.
(A kormánytagok rövid szakmai életrajza a cikk alatt, a Who is who boxban található.)
A kijelölt miniszterelnök kormányának tagjait néhány szóval külön-külön is jellemezte. Ezek szerint Petrétei "a szabadság és a rend biztosítója", Gráf "az agrármenedzser, a józan ész embere", Lamperth pedig "a bölcsesség és rafinéria megvalósítója a decentralizációban". Hiller István jól adagolja a reformot és a nyugalmat, Szilvásy "a pontosság minisztere", míg Kókának "nem a helyi bajnokságban, hanem az európa- és világbajnokságban kell, hogy a legjobbak közé vezesse az országot". Gyurcsány szerint Göncz Kingának "egyszerre kell a civil és belpolitikai szempontokat érvényesítenie a külpolitikában", Kiss Pétert baloldali csúcsminiszterként aposztrofálta a kormányfő, Veres pénzügyminiszter pedig "az egyensúly embere, de egyben a társadalmi empátiáé is". A miniszterelnök hozzátette: "Szekeres Imre a szövetség képviselője lesz a kormányban, Magyarország és a NATO, illetve politikai tekintetben".
