BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vége az MSZP-nagygyűlésnek: performansz a magasban

Előre nem tervezett performansz szórakoztatta a Batthyány örökmécsesnél összegyűlt többezer MSZP-szimpatizánst.

2006. április 10. hétfő, 17:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Különösebb hangulatfokozó látvány- és show-elemek nélkül, bő fél órás késéssel indult az MSZP nagygyűlése, amelyen néhány ezren lehettek jelen. Megjelent viszont egy vélhetően nem hivatalos showman: a színpad mögött lévő épület tetején egy fiatalember tűnt fel, aki válogatott kunsztokkal szórakoztatta a nagyérdeműt. Több emelet magasban, a ház felső szintjén lévő párkányon üldögélt, hasalt, fényképezte a tömeget és állítólag még a nadrágját is letolta, ülepét mutatva az egybegyűlteknek. Ezt követően két férfi is megjelent a tetőn, követte a fiatalembert, aki később eltűnt az MSZP-rendezvény résztvevőinek szeme elől.

Ami a hivatalos programot illeti, a gyűlés kezdéséig nyolcvanas évekbeli slágereket hallhattak, majd felcsendült a szimpatizánsok számára már ismerős igen-igen dal is.

Kuncze Gábor, az SZDSZ elnöke kijelentette: "Négy éve békés, nyugodt kampányt folytattunk a két forduló között, de az akkori eredmények is azt mutatták, hogy nem lehet lazán venni a második fordulót." A politikus emellett a koalíció közös jelöltjeinek támogatására szólított fel.

Gyurcsány Ferenc a remény koalíciójának nevezte az MSZP-SZDSZ együttműködését. A kormányfő arra kérte nem csak saját híveit, de azokat is, akik az első fordulóban nem szavaztak, hogy jöjjenek el két hét múlva, és védjék meg az eddigi eredményeket.

Helyszíni tudósítónk hangulatjelentése szerint az SZDSZ-esek legalább akkora tapsot kaptak, mint Hiller István vagy Gyurcsány Ferenc.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet