A járóbetegellátásnak és a családorvosi ellátásnak kell az egészségügyi rendszer középpontjában lenni - tette hozzá a kormányfő. Orbán ismét kiállt amellett, hogy ne legyen kórházprivatizáció, és a több-biztosítos modellt sem tartotta kivitelezhetőnek. Ne legyen hálapénz és a magánbiztosítókat engedjük be az egészségügybe - mondta Kuncze. Dávid Ibolya a járóbetegellátás privatizációja mellett állt ki.
