BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kilépés a szabad piacra - gázszolgáltató-váltás

2010. szeptember 23. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) a honlapján tette közzé a gázszolgáltató-váltással kapcsolatban leggyakrabban feltett kérdéseket és az azokra adott válaszokat. Ezek összefoglalója is szerepel a honlapon.
Összességében a szolgáltató­váltás menete a következő lépések szerint zajlik:
A váltás előfeltétele a jogszerű felmondás: az egyetemes szolgáltatási szerződést a bejelentést követő második hónap első napjára mondhatjuk fel írásban.

A felmondás kézhezvételét az egyetemes szolgáltató három munkanapon belül írásban visszaigazolja, egyúttal tájékoztatást ad a szabad piacra lépés feltételeiről, a kilépéssel összefüggő elszámolásról. Ahhoz, hogy a szolgáltatóváltás megtörténhessen, nem lehet az egyetemes szolgáltatóval szembeni tartozásunk, ennek megfelelően rendezni kell a felmondás bejelentésekor fennálló, már lejárt tartozásokat és rendezni kell a szerződés megszűnéséig elfogyasztott földgáz díját (ennek eszköze a szolgáltató által kiállított, a szerződés megszűnésének időpontjáig becsült földgázfogyasztásra számított előlegszámla).
A számlákat az egyetemes szolgáltatási szerződésben rögzített és a számlán is feltüntetett fizetési határidőn belül kell rendeznünk.

A záró elszámolást 8 banki napon belül pénzügyi elszámolás követi: amennyiben a becsült számla kiegyenlítésekor túlfizetésünk keletkezett, a szolgáltató visszautalja azt, illetve nekünk is rendeznünk kell az esetlegesen keletkező fizetési kötelezettségeinket.

Németh Géza
Németh Géza

Ez is érdekelhet