Június 1-jétől már a Magyar Országos Közjegyzői Kamara fogadja az elektronikusan benyújtott fizetési meghagyásokat. Az ezt kezelő informatikai rendszer kiépítése és tesztelése jól halad. A Budapesti Ügyvédi Kamara összeállította a régi rendszerben szerzett főbb tapasztalatokat és néhány praktikus tanácsot igyekezett adni a közjegyzőknek az új rendszer kialakításához. A kamara honlapján olvasható dokumentum - egyebek mellett - kiemeli, hogy a jogalkotás kellő időben nem számolt a tömegessé váló, időszakonként pedig hektikusan többszöröződő fizetési meghagyások számával. A bíróságok nem minden esetben kapták meg az ehhez szükséges támogatást és a korábbi munkateher mellett - azonos ügyrendi, eljárási keretek között - kellett megbirkózniuk az irdatlan többletteherrel. Egyes bíróságoknak esélyük sem volt a határidők betartására.
