BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zuhan a Èesky Telekom, kiszáll a KPN

El kívánja adni a Èesky Telecomban lévő 27 százalékos részesedését a holland KPN és a Swisscom. A hír legrosszabbkor jött a cseh államnak, aki a közeljövőre tervezte a volt monopolista telefoncég 51 százalékos részvénypakettjének privatizációját.

2003. szeptember 22. hétfő, 10:52

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

El kívánja adni a Èesky Telecomban lévő 27 százalékos részvénypakettjét a holland KPN és a Swisscom alkotta konzorcium. A hírre 14 százalékkal 278 koronára zuhant a telefoncég részvényeinek árfolyama.
A bejelentés a lehető legrosszabbkor jött a cseh állam számára. A térségben egyedüliként ugyanis a Èesky Telecom többsége még mindig állami tulajdonban van, a cseh állam pedig a közeljövőre tervezte annak privatizációját. A KPN kiszállása azonban intő jel lehet a lehetséges vásárlók számára, jelentősen csökkentve a volt monopolista részvényeinek eladási árát.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet