El kívánja adni a Èesky Telecomban lévő 27 százalékos részvénypakettjét a holland KPN és a Swisscom alkotta konzorcium. A hírre 14 százalékkal 278 koronára zuhant a telefoncég részvényeinek árfolyama.
A bejelentés a lehető legrosszabbkor jött a cseh állam számára. A térségben egyedüliként ugyanis a Èesky Telecom többsége még mindig állami tulajdonban van, a cseh állam pedig a közeljövőre tervezte annak privatizációját. A KPN kiszállása azonban intő jel lehet a lehetséges vásárlók számára, jelentősen csökkentve a volt monopolista részvényeinek eladási árát.
