BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A vágy tárgya: a Nyugat

Még mindig a nyugati színvonalról álmodik a magyar nép – a távközlés terén is.

2006. augusztus 22. kedd, 10:28

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyar közvélemény Nyugat-Európához képest még mindig elmaradottnak ítéli meg a hazai telekommunikációs környezetet – derül ki a Szonda Ipsos felméréséből. Az emberek úgy érzik, hogy összességében saját környezetük technikai ellátottsága a leggyengébb, bár közvetlen környezetüket csak némileg érzik lemaradásban az országos átlaghoz képest. Ezzel szemben Nyugat-Európa telekommunikációs ellátottságát még mindig sokkal fejlettebbnek tartják a hazainál.

A válaszadók a mobilellátottságot érezték a legjobbnak, 59,7 százalékuk értékelte a saját környezete mobiltelefon-ellátottságát kedvezőnek. A vezetékes telefonhálózat kiépítettsége és használata közepes értékelést kapott, minden harmadik válaszadó (33,9 százalék) értékelte saját környezetét e téren fejlettnek. Ugyanakkor csak a megkérdezetteknek csak 23,5 százaléka észleli úgy, hogy környezete internetellátottsága jó. Meglepetésként értékelhető a második adat, hiszen a háztartások kétharmada rendelkezik vezetékes telefonnal, ám a felmérés tanulsága szerint ezek egy része elégedetlen a szolgáltatással.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet