A magyar közvélemény Nyugat-Európához képest még mindig elmaradottnak ítéli meg a hazai telekommunikációs környezetet – derül ki a Szonda Ipsos felméréséből. Az emberek úgy érzik, hogy összességében saját környezetük technikai ellátottsága a leggyengébb, bár közvetlen környezetüket csak némileg érzik lemaradásban az országos átlaghoz képest. Ezzel szemben Nyugat-Európa telekommunikációs ellátottságát még mindig sokkal fejlettebbnek tartják a hazainál.
A válaszadók a mobilellátottságot érezték a legjobbnak, 59,7 százalékuk értékelte a saját környezete mobiltelefon-ellátottságát kedvezőnek. A vezetékes telefonhálózat kiépítettsége és használata közepes értékelést kapott, minden harmadik válaszadó (33,9 százalék) értékelte saját környezetét e téren fejlettnek. Ugyanakkor csak a megkérdezetteknek csak 23,5 százaléka észleli úgy, hogy környezete internetellátottsága jó. Meglepetésként értékelhető a második adat, hiszen a háztartások kétharmada rendelkezik vezetékes telefonnal, ám a felmérés tanulsága szerint ezek egy része elégedetlen a szolgáltatással.
