Az új modellek 8 inches képernyővel kerülnek forgalomba, és zenei fájlok mellett filmek lejátszására is alkalmasak lesznek (a tervek szerint utóbb a 4 inches képernyős változat is elkészül). Az új lejátszót, amellyel az iPodok dominanciáját próbálják megtörni, a jövő héten mutatják be Németországban a CeBit technológiai kiállításon.
A verseny egyértelmű nyertese az Intel lesz, egy tavaly év végi megállapodás értelmében ugyanis a cég szállítja a processzorokat az Apple új iMacjeibe is.
