A svéd cég arra vár, hogy a világ legnagyobb telekommunikációs piaca 2006 elején értékesítse a régóta várt 3G licenceket. Az Ericsson számításai szerint a 10 milliárdos piac 35 százalékát birtokolják majd, jelenleg a cég bevételeinek 9 százaléka származik Kínából. Az Ericsson riválisai, a Motorola, a Nokia és a Siemens is keményen küzdenek a 700 millió kínai vezetékes-, és mobil előfizetőért - írta a Reuters.
