A várakozásoknak megfelelően a tavalyi azonos időszakit lényegesen meghaladó, részvényenként 27 centes eredményről számolt be tegnap az Intel negyedéves jelentése. A cég részvényei ennek ellenére 4 százalékot estek a zárás utáni kereskedésben, mert a világelső chipgyártó azt is bejelentette, hogy készletállománya az elmúlt 3 hónapban 15 százalékkal emelkedett. A hírt a piac úgy értelmezte, hogy az Intel fölösleges kapacitásokkal küszködik, ami rontja profit kilátásit.
A chipgyártók készletállományának növekedésre a dotcom lufi kipukkanásának első - akkor figyelmen kívül hagyott - jeleként él a piacok emlékezetében, ezért az Intel ilyen bejelentése, különösen ha más gyártók hasonló is hasonló trendekről számolnak be az egész piacra hatással lehet.
