BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó eredmény után nagyot esett az Intel

Az Intel részvényei 4 százalékot estek azután, hogy a cég az elemzői várakozásoknak megfelelő eredményt tett közzé a New York-i zárás után, de jelezte, hogy gyors ütemben emelkedik a készletállománya, ami ronthatja a cég profit kilátásait.

2004. július 14. szerda, 08:25

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A várakozásoknak megfelelően a tavalyi azonos időszakit lényegesen meghaladó, részvényenként 27 centes eredményről számolt be tegnap az Intel negyedéves jelentése. A cég részvényei ennek ellenére 4 százalékot estek a zárás utáni kereskedésben, mert a világelső chipgyártó azt is bejelentette, hogy készletállománya az elmúlt 3 hónapban 15 százalékkal emelkedett. A hírt a piac úgy értelmezte, hogy az Intel fölösleges kapacitásokkal küszködik, ami rontja profit kilátásit.
A chipgyártók készletállományának növekedésre a dotcom lufi kipukkanásának első - akkor figyelmen kívül hagyott - jeleként él a piacok emlékezetében, ezért az Intel ilyen bejelentése, különösen ha más gyártók hasonló is hasonló trendekről számolnak be az egész piacra hatással lehet.

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet