BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötvenmillió dollár árbevételt vár a magyar Xerox

Idén mintegy 50 millió dollár árbevétellel számol a Xerox Magyarország Kereskedelmi Kft., ami mintegy 13 millióval több a tavalyinál.

2004. március 24. szerda, 10:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nagyarányú növekedést Ablonczy Balázs ügyvezető igazgató részben azzal magyarázta, hogy ettől az évtől Budapestről irányítják a horvátországi és a szlovéniai Xerox-érdekeltségeket is. (E két ország a tevezett összes bevétel 12 százalékát adja).
Ablonczy tájékoztatása szerint tavaly a magyarországi társaság négy üzletágából leginkább a szolgáltatás növekedett - mintegy 30 százalékkal -, a papír és kiegészítő termékek forgalma pedig mintegy 15 százalékkal emelkedett.
Nőtt a gépértékesítésből származó bevétel is, különösen a nagy teljesítményű színes nyomtatórendszerek iránt volt igény, ezekből kétszer többet adtak el, mint 2002-ben.
Az Xerox idén is nagy hagsúlyt fektet a közbeszerzési pályázatokon való részvételre, s marad az a 8-10 főből álló szakmai munkacsoport, amely külön e tendereken való részvételt koordinálja. Tavaly összesen csaknem 300 millió forintnyi közbeszerzési megbízást nyert el a cég, ezek fele asztali nyomtatók és irodai multifunkcionális berendezések szállítására vonatkozott.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet