BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól teljesített az Apple

Az egy évvel korábbi veszteség után nyereségről számolt be negyedéves jelentésében az Apple Computer Inc. A profitot nem kis részben az iPod digitális zenei lejátszó és a PowerBook hordozható számítógép hozta - írta Reuters.

2004. január 15. csütörtök, 09:13

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Annak ellenére, hogy az előrejelzéseken felüli számokat közölt az Apple, a társaság részvényei 5 százalékot estek. Az iPod tavaly januári bevezetése óta a társaság részvényeinek az ára mintegy 10 százalékkal emelkedett, és a decemberben zárult negyedévben több mint 730 ezret adtak el a lejátszóból. A cég nettó eredménye az elmúlt év utolsó a negyedében - vagyis az üzleti év első negyedében - 63 millió dollár volt, szemben az egy évvel azelőtti 8 milliós veszteséggel. Az Apple forgalma pedig - amely legutóbb négy éve emelkedett ennyire magasra - 2,01 milliárd dollár lett, az egy évvel korábbi, nem egészen másfél milliárd után.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet