Kovács Kálmán informatika miniszter előadásával elkezdődött a tihanyi Internet Hungary 2003 konferencia. A miniszter szerint 2003 az áttörés éve az internet magyarországi elterjedtségének szempontjából. Véleménye szerint az az előző évek stagnálása, vagy nagyon enyhe növekedése után idén jelentősen emelkedett az internethez hozzáférők száma. A kormányzat sokat tett azért, hogy a közbeszéd tárgya lett az internet, az eMagyarország, a közháló, az elektronikus szolgáltatások - emelte ki Kovács. Mint felszólalásában elmondta, a kormányváltáskor azonnal elkezdték az internet tömegessé tételet, amelyet - mások mellett - az adókedvezmények és a kedvezményes számítógépvásárlási lehetőségek kidolgozásával, a taraifacsökkentéssel, és a közösségi hozzáférési pontok növelésével segítettek.
