BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Microsoft helyett ingyen szoftver az önkormányzatoknál

Egyre több hazai intézmény és önkormányzat tér át a Microsoft programokról az ugyanúgy használható, ám ingyenes szoftverekre.

2003. július 3. csütörtök, 11:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egyre több hazai önkormányzat és intézmény választja a Microsoft szoftvere helyett az igyenes OpenOffice programcsomagot - írja az index.hu. Esztergom önkormányzata már régebb óta igyekszik kihasználni az ingyenes szoftver jelentette előnyöket. A helyhatóság 140 gépén a hardverpark frissítésével párhuzamosan zajlik a programok cseréje, jelenleg az önkormányzat gépeinek egyharmadán fut az OpenOffice - nyilatkozta az internetes portálnak Fekete József, az Esztergomi Polgármesteri Hivatal informatikai vezetője. Az önkormányzat 14 millió forintos szoftverköltségből ennek köszönhetően már 3 millió forintot sikerült megtakarítania.
Mezőberény önkormányzatának szinte valamennyi gépén az ingyenes program fut már, s állítólag már Gyula, Kisbér, Százhalombatta, Érd és Polgár, valamint egyéb kormányzati szervek is megkezdték az áttérést az alternatív irodai programcsomagokra.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet