Egyre több hazai önkormányzat és intézmény választja a Microsoft szoftvere helyett az igyenes OpenOffice programcsomagot - írja az index.hu. Esztergom önkormányzata már régebb óta igyekszik kihasználni az ingyenes szoftver jelentette előnyöket. A helyhatóság 140 gépén a hardverpark frissítésével párhuzamosan zajlik a programok cseréje, jelenleg az önkormányzat gépeinek egyharmadán fut az OpenOffice - nyilatkozta az internetes portálnak Fekete József, az Esztergomi Polgármesteri Hivatal informatikai vezetője. Az önkormányzat 14 millió forintos szoftverköltségből ennek köszönhetően már 3 millió forintot sikerült megtakarítania.
Mezőberény önkormányzatának szinte valamennyi gépén az ingyenes program fut már, s állítólag már Gyula, Kisbér, Százhalombatta, Érd és Polgár, valamint egyéb kormányzati szervek is megkezdték az áttérést az alternatív irodai programcsomagokra.
