BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A szoftveróriást nem vezeti tovább a "milliárdos fickó"

Lemondott tisztségéről a legnagyobb európai szoftvergyártó cég társ-vezérigazgatója. A német SAP alapítója, Hans Plattner a cég felügyelőbizottságába távozik - jelentette a BBC.

2003. március 14. péntek, 10:50

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Plattner több mint 30 éve alapította az SAP-t, több volt IBM-es kollégájával együtt. Az 59 éves, Németország tizedik leggazdagabb polgárának számító szakember távozását követően - amely nem lepte meg a piacokat - a társaság vezérigazgatói posztján Henning Kagermann marad, mint egyedüli vezető.
Az AMR iparági elemző cég munkatársa szerint Plattner lépése elkerülhetetlen volt, ugyanis a "fickó egy milliárdos, nem kell keményen dolgoznia és olyan sokat utaznia, a céget pedig már irányba állították."
A BBC emlékeztet rá, hogy az üzletviteli szoftvereket gyártó SAP riválisainál hamarabb tért magához, s tavaly bőven túlteljesítette az elemzői várakozásokat.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet