A Nokia bizonyos költségeket nem tartalmazó részvényenkénti eredménye az első negyedévben 15-17 eurócent lehet, szemben a januárban prognosztizált 15-19 centtel. A hálózati berendezések eladásából származó bevétel 15-20 százalékkal eshet vissza, ami jelentős üzemi veszteséget okoz - közölte a finn társaság. A csoportszintű árbevétel az egy évvel korábbinál némileg kisebb lesz. A mobiltelefon-eladások a várakozás-sáv alsó széléhez lesznek közelebb, ám a bevételek e téren a korábban jósolt 9 százalékkal bővülhetnek.
A bejelentést követően a Nokia-papírok közel 8, az Alcatel-részvények több mint 7, az Ericsson-papírok pedig 9 százalékkal zuhantak.
