Egy érdekes fejlesztés eredményeképp monitorunkat elektronikus kameraként is használhatjuk. Az elv egyszerű, megfordították a képcső működését. A képcsőben ugyanis ez elektronágyúból kilépő elektronok "bombázzák" a képcső elejére felvitt fényérzékeny réteget, amely az energiabevitel hatására fotonokat bocsát ki. Ezt az elvet megfordítva kapjuk a monitor-fényképezőgépet. Itt fotonokkal, fénnyel gerjesztenek egy gyenge elektronáramlást, amelyet szoftveresen erősítenek fel. A www.monitorcamera.com címen ki is próbálható az új fejlesztés: elég, ha monitorunkba nézünk és a különleges webes technika e csodája máris elkészíti arcképünk digitális lenyomatát. Jelenleg a legjobb minőséget a régi ámbra színű Hercules szabványú monitorokkal érhetők el, de az elterjedt VGA monitorok is elfogadható minőségű kép készíthető.
