A 17 milliárd dolláros pert azért indította a csoport, mert szerintük a németek 100 millió dolláros befektetése nélkül a Napster sokkal hamarabb húzhatta volna le a rolót, felhagyva ezzel szerzői jogokat sértő tevékenységével. A Bertelsmann egyelőre nem kívánta kommentálni a keresetet, amelyet egy manhatteni bíróságnál nyújtottak be.
