BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Bertelsmann milliárdokat bukhat a Napster miatt

Dalszerzők, zenészek és kiadók egy csoportja pert indított a német médiaóriás Bertelsmann ellen, amiért az szerintük segítette a Napster fájlcserélő rendszert, hogy jogdíj fizetése nélkül tegye elérhetővé számaikat – jelentette a BBC.

2003. február 24. hétfő, 11:43

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 17 milliárd dolláros pert azért indította a csoport, mert szerintük a németek 100 millió dolláros befektetése nélkül a Napster sokkal hamarabb húzhatta volna le a rolót, felhagyva ezzel szerzői jogokat sértő tevékenységével. A Bertelsmann egyelőre nem kívánta kommentálni a keresetet, amelyet egy manhatteni bíróságnál nyújtottak be.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet