BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra perbe hívták a Microsoftot

Új keresetet nyújtott be a Microsoft Corp. ellen egy számítógép-kereskedéssel foglalkozó társaság az Európai Bizottságnál. A felperes szerint elsősorban a fogyasztókért harcolnak.

2003. február 11. kedd, 11:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A felperes CCIA szerint a legújabb Windows XP verzió jogosulatlan előnyhöz juttatja Bill Gates cégét, és arra szólítja fel Mario Monti versenybiztost, hogy a Microsoft monopolhelyzet kialakítására irányuló törekvéseit egyetlen ügyként és ne részletekben vizsgálja.
A CCIA közleménye szerint elsősorban a fogyasztókért harcolnak, hogy "megakadályozzák a Microsoft túlzott dominanciáját és azt, hogy erejével visszaéljen". A per célja megakadályozni a seattle-i céget abban, hogy ugyanazokat az üzleti taktikákat alkalmazza szoftverei minden frissitésénél.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet