BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mécs Imre nem szereti a Windows-t

Elhibázottnak, valamint verseny- és piacellenesnek tartja a Microsoft és a Miniszterelnöki Hivatal (MEH) között létrejött Campus-szerződést Mécs Imre, SZDSZ-es parlamenti képviselő - tudósított az X-Press.

2003. február 11. kedd, 13:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A megállapodást még az Orbán-kormány kancelláriaminisztere, Stumpf István írta alá. A szerződés szerint a felsőoktatási intézményekben, illetve az oktatók és a diákok által otthon használt Windows és Office szoftverek jogtisztának minősülnek. Ennek ellenértékeként a MEH több milliárd forintot fizetett ki a Microsoftnak közbeszerzés, pályáztatás és versenyeztetés nélkül. Mécs véleménye szerint a szerződés pazarló, hiszen azok a diákok, akik a Microsoft programjain nőnek fel valószínűleg későbbi munkájuk során is azt fogjak preferálni. Mivel a szerződés így is remek befektetés a szoftveróriásnak, akár ingyen is adhatta volna a programokat.

Elhibázottnak tartja azért is a megállapodást, mert csak egy cég szoftvereit preferálja és nem teszi lehetővé más cégek programjainak megismerését. Ráadásul a felsőoktatási intézmények kétszer fizetnek a szoftverekért, mivel új gép vásárlásakor a márkás gépek esetében a gép árában már a szoftver (99 százalékában a Windows) benne van, így azt kénytelenek ismét megfizetni.

Mécs Imre a kormány figyelmébe ajánlotta a német modellt, ahol több tartományi kormány már csak olyan szoftverek vásárlását engedélyezi a közintézmények számára, amelyek nyílt forráskódúak.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet