BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Négy év börtön a volt Albacom-vezérnek

Vámorgazdaság vádjával négy év börtönre ítélték az Albacomp volt ügyvezető igazgatóját. A Legfelsőbb Bíróság a másodrendű vádlottra 3 év 6 hónap börtönbüntetést szabott ki jogerős ítéletében.

2003. január 29. szerda, 15:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Különösen nagy értékre elkövetett vámorgazdaság miatt négy év börtönbüntetésre ítélte a Legfelsőbb Bíróság (LB) Minárovits Jánost, az Albacomp számítástechnikai cég volt ügyvezető igazgatóját, a másodrendű vádlott, Gulyás Imre 3 év 6 hónapot kapott. Bár a bíróság súlyosbító körülménynek nevezte, hogy a cégvezetők szervezetten követték el a bűncselekményeket, mégis jelentősen enyhítette az első fokon kiszabott büntetéseket - írja az Origo az MTI-re hivatkozva.

A vádirat szerint az Albacomp vezetői az 1990-es évek elején azt tapasztalták, hogy egyes belföldi vállalkozások jóval olcsóbban kínálnak számítógép-alkatrészeket megvételre, mint ahogyan azokhoz cégük a vámterhek és az áfa megfizetése után hozzá tud jutni. A cég vezetői arra a következtetésre jutottak, hogy mindez csak úgy lehetséges, hogy a forgalmazók nem fizetik meg az alkatrészeket terhelő vámot és az áfát.

Az Albacomp vezetői tapasztalataikról tájékoztatták a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnokságát, ám jelzésüknek semmilyen következményét nem tapasztalták. Ekkor döntöttek úgy, hogy az import során ők is megkeresik a vám- és áfa-csökkentés lehetőségét, így a cég beszállítói - külföldi és magyar bejegyzésű társaságok és a hozzájuk kötődő személyek - nagy tételű csempészetbe kezdtek.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet