Az Internet Explorer következő, 7.0-s változata helyett állítólag a Windows .NET nevű verziója lesz az utolsó Microsoft böngésző, amely külön alkalmazásként jelenik majd meg - olvasható az Ant Kft. hírlevelében. A .NET keretrendszer ugyanis a webes kapcsolatok létrehozásának lehetőségét alapszolgáltatásként az operációs rendszerbe integrálja, ennek köszönhetően teljesen el fog tűnni a jelenleg még élesen fennálló megkülönböztetés online és offline tartalom között. Így az új alkalmazások weben keresztül elérhető dokumentumokkal éppen úgy tudnak majd dolgozni, mint a lokális fájlokkal, ami értelmetlenné teszi egy külön böngészőprogram futtatását.
A nem .NET-alapú platformokhoz a Microsoft a jövőben csakis az MSN Explorert fogja kínálni, amelynek legújabb változatát - óriási reklámkampány közepette - október végén indították újra Amerikában.
Az Internet Explorer utolsó verziója olyan speciális szolgáltatásokat is kínál XP-felhasználók számára, amelyet a Windows széria korábbi tagjait futtatók nem fognak tudni használni, sőt a böngésző Windows NT-n futó változata nem is fog megjelenni. Emellett az eddigieknél sokkal szigorúbb alapbeállításokat, és olyan extrákat is ígér a Microsoft böngészőjének "búcsúverziójában", mint a felbukkanó ablakok (pop-up) letiltásának lehetősége, vagy a programnak egyedi külsőt kölcsönző skinek használata.
