A szeptemberi szinthez képest októberben 13 százalékkal csökkentek az eladások. Igaz ugyanakkor az is, hogy a bázis is magas volt, hiszen az ősz első hónapjában az elmúlt 18 hónap legjobb forgalmát bonyolították le a gyártók. Megfigyelők szerint különösen az teszi megbízhatatlanná a helyzetet, hogy a piac egyelőre a telítettség jeleit mutatja – az elmúlt 20 évben tavaly csökkent először a PC-k iránti kereslet. A félvezetőgyártók azonban bíznak abban, hogy a globális gazdaság immár hamarosan túljut a recesszión. Elemzők szerint év végén vélhetően emelkedik a forgalom, hiszen a karácsonyi bevásárlások idején ezek készülékek iránt rendre emelkedik a kereslet.
