BUX 139150.83 -0,11 %
OTP 45270 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem akarnak fizetni a netpolgárok

2002. június 4. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Jupiter Media Metrix internetes kutató szerint az amerikai fogyasztók kétharmada nem fizetne az internetes szolgáltatásokért, még az azonnali üzenetküldésért (instant messaging) és a fájlcsere-szolgáltatásokért sem. A kutató külön kategóriába sorolja az online szolgáltatásokat és a netes tartalomszolgáltatást. Előbbihez tartozna egyebek között a társkeresés, üzenetküldés vagy a fájlcsere, utóbbi például a digitális zenehallgatást vagy a játékokat jelentené. Eszerint a felhasználók 69 százalékban mondanának nemet a fizetős szolgáltatásokra, míg 63 százalékuk utasítja el, hogy a netes tartalom kedvéért a zsebébe nyúljon. A Jupiter korábbi kutatási eredményei szerint az internetező felnőttek 70 százaléka nem érti, miért kellene fizetni a tartalomszolgáltatásért (NAPI Gazdaság, 2002. március 26., 7. oldal). A mostani eredmények alapján a kutató szerint érdemesebb lesz csomagokat kínálni, mintsem egyes szolgáltatásokra specializálódni.
(NAPI)

Reuss Ágnes
Reuss Ágnes

Ez is érdekelhet