A Bertelsmann AG 8 millió dollárért megvásárolja a Napster eszközeit, így a fájlcserebere-szolgáltatásáról ismertté vált amerikai társaság kifizetheti hitelezőinek egy részét és csődvédelmet kérhet - jelenti a Reuters. A német médiacég a CNN szerint áprilisban 15 millió dolláros ajánlatot tett, az igazgatóság azonban akkor elutasította a lehetőséget. A Bertelsmann - amely várhatóan a részvényeket is megszerzi - 2000 óta résztulajdonos: eddig 80 millió dollárt öltek a cégbe. Mivel az online fájlcsere-szolgáltatás főként tartalmak illegális töltögetését teszi lehetővé, a bíróság a Napstert tavaly tevékenységének felhagyására kényszerítette. A cég fizetős rendszer beindításáról egyeztet a lemeziparral. A Napster alapítója, Shawn Fanning technikai igazgatóként marad a cégnél.
