BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Továbbra is Kanadáé a legjobb e-kormányzat

A fejlett államok egyre jobb e-kormányzati megoldásokkal rukkolnak elő, igaz, még mindig csak mintegy felét biztosítják a lehetséges ilyen típusú szolgáltatásoknak - derül ki az Accenture legújabb tanulmányából. Az első a korábbiakhoz hasonlóan Kanada lett.

2002. április 29. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormányok világszerte egyre inkább felismerik az internetben rejlő lehetőségeket - derül ki az Accenture legújabb tanulmányából. A felmérést ez év januárjában végezték, 23 országban összesen 169 kormányzati szolgáltatás meglétét ellenőrizték. Egyetlen kormány sem nyújtja mindet, ám sok esetben alacsonyabb (például önkormányzati) szinten ezek már léteznek.
A kutató szerint a legmagasabb, „innovatív vezető”-kategóriában az első helyezést a korábbiakhoz hasonlóan Kanada nyerte el, amely egyre közelebb kerül céljához, hogy 2004-re valamennyi szövetségi program és szolgáltatás elérhetővé váljon az interneten. Szingapúr behozni látszik hátrányát Kanadával szemben, az Egyesült Államok pedig a harmadik helyen áll. A legfejlettebb három érettsége a kutatók szerint meghaladja az 50 százalékot (tavaly a három ország 38 százalékot ért el). A második csoportba tartozik egyebek között Ausztrália, Nagy-Britannia, Németország, Franciaország, Hollandia és Hongkong. Ezek e-kormányzati érettsége 40-50 százalék között van. Németország, Hongkong, Írország és Franciaország megkétszerezte 2001-es pontszámát. A harmadik csoport 30-40 százalékos érettséget mutat: ide tartozik Norvégia, Új-Zéland, Spanyolország, Belgium és Japán. A negyedik kategóriába tartozó országok 12-26 százalékos érettséggel ugyan még hosszú út előtt állnak, a fejlődés azonban itt is folyamatos. Ebben a csoportban van egyebek között Portugália, Brazília, Olaszország és Dél-Afrika is. Magyarországot nem vizsgálták.
A tanulmányból az is kiderül, hogy a nemzeti kormányok előnyben részesítik a közintézmények felett álló e-kormányzatot, és nem hagyják ezt az egyes szervekre. Lassan elkezdik mérni az e-kormányzati kezdeményezések költségét, hatékonyságát és eredményét is. A kormányzatok egyre több közszolgáltatót oldalukra tudnak állítani. Az e-kormányzati szolgáltatások meglétét reklámozni kell, hogy bátorítsák az állampolgárokat azok használatára - állítja az Accenture.
(NAPI)

Reuss Ágnes
Reuss Ágnes

Ez is érdekelhet