BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre kevesebben fizetnének a tartalomért

2002. március 26. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az internetező felnőttek 70 százaléka nem érti, miért is kellene fizetnie a tartalomért. 42 százalékuk számít arra, hogy hamarosan fizetnie kell: ez a szám kevesebb, mint két éve - állítja tanulmányában a Jupiter Media Metrix. Idén várakozásai szerint összesen 1,4 milliárd dollárt fizetnek a netizenek a tartalomért. Ezt a számot 2006-ra 5,8 milliárd dollárra teszi. Az általános tartalomszolgáltatás bevételei eszerint 2006-ban 2,3 milliárd dollárt érnének el (a 2001-es szint 700 millió dollár), az online-játékok és a digitális zene pedig 1,8, illetve 1,7 milliárd dollárt taksálnának. Minél régebben használja valaki a hálót, annál valószínűbb, hogy inkább egy médiacégnek, semmint egy internetszolgáltatónak vagy portálnak adná a pénzét.
R. Á.

Reuss Ágnes
Reuss Ágnes

Ez is érdekelhet