BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Főleg az Amerika-barát hackerek aktivizálódnak

Az Egyesült Államokat ért terrortámadások és az Afganisztán elleni válaszcsapások mellett a neten is zajlik a virtuális adok-kapok, bár az Amerika-barát hackerek aktívabbak, mint ellenfeleik. Az USA hivatalos szervei az amerikai terrorcselekmények miatt bosszút állni akaró hackereket is lebeszélnék a netes bűncselekményekről.

2001. október 9. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hacktivizmus - így nevezik a Dartmouth College keretében működő Institute for Security Technology Studies kutatói azt a jelenséget, amikor nagyobb fegyveres konfliktusok után a hackerek az interneten keresztül tömegével igyekeznek revánsot venni a vélt vagy valóságos ellenség online rendszerein.
A Newsfactor.com arról tudósít, hogy egyes számítógépes bűnözők hazafinak gondolják magukat, amikor oldalakat törnek fel, vagy DoS támadást indítanak. Ezért azonban - a céltól függetlenül - öt év börtön jár. A hackerek a World Trade Center elpusztítása és Afganisztán előtérbe kerülése óta elsősorban a Közel-Keletre koncentráltak: több afgán oldalt működésképtelenné tettek, feltörték az iráni belügyminisztérium honlapját, Oszama bin Laden eltorzított képét téve a helyére. A terrortámadások után az azokkal nehezen összefüggésbe hozható American Civil Liberties Union oldalát is DoS támadásokkal próbálták megbénítani.
A New York-i Cyberangels csoport, amely az internet védelmére jött létre 1995-ben, szintén arra hívta fel a figyelmet, hogy a hackerek az egész internetet veszélyeztetik és bűncselekményt követnek el. A Chaos Computer Club is figyelmeztette a többi hackercsoportot, hogy tartózkodjanak a kiberháborútól - írja a Siliconvalley.com. A terrortámadások után a Bush-kormány kinevezett egy, a kiberbiztonságért felelős tisztségviselőt is. Az Institute for Security Technology Studies igazgatója szerint eddig nem sok terrorista hackelt a neten, sokkal inkább a másik oldal igyekszik bosszút állni a támadásért. Oszama bin Laden csoportja inkább „fizikai" célpontokra specializálódott. Az FBI nemzeti infrastruktúra-védelmi központja arra figyelmeztetett, hogy máris megnőtt a honlapfeltörések, az új vírusok és a DoS támadások száma.
Miközben egyre erősödik a félelem a kiberterrorizmustól, szakértők arra hívják fel a figyelmet, hogy a biztonsági lyukak rendkívül nagy kockázatot jelentenek - írja a Computerworld. Míg a világháló robusztus, szinte sérthetetlen, egyes kulcsfontosságú részei - pél-dául a domainnév-szerverek - nem állíthatók helyre olyan könnyen és gyorsan.
R. Á.

Reuss Ágnes
Reuss Ágnes

Ez is érdekelhet