BUX 139141.47 -0,12 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az e-cégek 40 százaléka borúlátó

Az e-kereskedelemmel foglalkozó vállalatok 60 százaléka nyereséges, nullszaldós vagy rövidesen eléri ezt, 40 százalékuk viszont tartósan veszteséges - áll a NetSurvey Internet-kutató Intézet felmérésében. Magyarországon az intézet szerint 130 cég foglalkozik e-commerce-szel.

2001. január 9. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magyarország nem éri el az amerikai vagy európai átlagot az e-kereskedelem területén - derül ki a NetSurvey Internet-kutató Intézet felméréséből. A kutatás arra irányult, hogy van-e megfelelő választék és jelentős vásárlói érdeklődés az e-kereskedelem területén. Az intézet 130 olyan céget talált, amelynek van ilyen irányú tevékenysége. A NetSurvey felmérte, hogy az üzletágból származó jövedelmek és ráfordítások között milyen a viszony. A válaszadó cégek majdnem 30 százalékánál a bevételek már most fedezik a ráfordításokat, mintegy 40 százalék viszont hosszabb távon sem látja fedezhetőnek a kiadásokat. (A válaszadók 60 százaléka nyereséges, vagy nullszaldós, vagy rövid távon várja ennek elérését.) A megkérdezettek egyike azonban hangsúlyozta, hogy a felméréskor figyelembe kellene venni azokat a megrendeléseket, amelyek nem közvetlenül internetre érkeznek, de internetes információk alapján döntött az érdeklődő a vásárlás mellett. A kutatóintézet felhívta a figyelmet, hogy az e-kereskedelem területén a közeljövőben - a nyugat-európai trendeket figyelembe véve - robbanásszerű fejlődés várható, amivel az eddig veszteséges cégek nem számolnak.
W. E. R.

Bendl Vera
Bendl Vera

Ez is érdekelhet