Olyan nincs, hogy valaminek az oldalát ne lehetne felhasználni kommunikációs célra - legyen szó akár villamosról, golyóstollról vagy éppen fóliába csomagolt csirkemellről. Ezt a lehetőséget használta ki a Hungerit Baromfifeldolgozó és Élelmiszeripari Zrt., amely Magyarországon elsőként a fóliás csomagolás szinte teljes felületét felhasználta a vásárlókkal való kommunikációra. A védőgázas csomagolásokon többnyire a gyártó neve és a termék csomagolási és fogyaszthatósági dátuma szerepel, ezzel szemben az új hungerites csirkecsomagok oldalán is van felirat - az új dizájnt június 6-án mutatta be a cég.
A cél nem elsősorban annak hirdetése, hogy a terméket, jelen esetben a darabolt csirkét ki gyártotta, hanem sokkal inkább az, hogy bizonyos fogalmakat megerősítsünk a fogyasztókban - mondta lapunknak Tóthné Kecskés Mária, a szentesi Hungerit belkereskedelmi és marketingigazgatója. A csomag tetején ikonok formájában jelennek meg a "nyomon követhető", a "hosszan eltartható", a "cseppmentes" és a "higiénikus és biztonságos" fogalmak, amelyeket a doboz oldalán meg is magyaráznak. E feliratokkal a Hungerit arról tájékoztat, hogy miért éri meg inkább a védőgázas csomagolásba bújtatott terméket választani a kimért, pultban kapható hússal szemben. Különösen a hosszabb eltarthatóság és a nyomon követhetőség a fontos, hiszen ezeknél a darabolt termékeknél minden húsdarabról tudni lehet, honnan származik és meddig tartható el - ez a kimért húsokról viszont nem mindig mondható el. Összességében egyre népszerűbbek az előre csomagolt termékek - tette hozzá az eddigiekhez az igazgató.
A legnagyobb biztonságot persze az jelentené, ha a csomagolásba be lehetne építeni egy speciális matricát, amely színével jelzi, ha az étel már nem alkalmas emberi fogyasztásra. Az esetek túlnyomó többségében ugyanis a megvásárolt húsban a legnagyobb kárt maga a vásárló okozza, amikor például a napon hagyott autó csomagtartójában tárolja órákon át a megvásárolt terméket - állítja Tóthné Kecskés Mária. Ez a matricás rendszer egyelőre csak a laboratóriumokban létezik, sehol Európában nem vezették még be a kereskedelemben, a technológia ugyanis nagyon drága, egyelőre nem éri meg alkalmazni. A csirkehús gyártása egyébként sem tartozik a nagy megtérülésű tevékenységek közé, vagyis az árba semmiféleképpen nem lehetne beépíteni ezt a minőségjelző matricát.
