BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatmilliárdos fejlesztés kezdődhet Zalaegerszegen

2011. január 6. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Miután a közelmúltban a közgyűlés is rábólintott, úgy tűnik, zöld utat kaphat az a mintegy 6 milliárdos ingatlanfejlesztési program, amelynek keretében négycsillagos, 150 szobás szálloda és egy hozzá kapcsolódó stresszkezelő központ épülhet Zalagerszegen - tudtuk meg a városházán. A beruházást a Gébárti-tó közelében, a város aquaparkja mellett kívánják megvalósítani saját erőből, vállalkozói tőkéből, illetve a Széchenyi-terv támogatásával. Az önkormányzatnál közölték, a város csaknem tíz éve tűzte ki célul, hogy különböző létesítmények felépítésével egy olyan komplex turizmusfejlesztési programot valósítanak meg, amely a határokon túl is vonzóvá teheti Zalaegerszeget.

A tervek között egy négycsillagos szálloda építése is szerepelt. Elkészült 200 2-ben az aquapark, nem sokkal később kialakítottak egy tóstrandot és egy kempinget, néhány évre rá pedig a fedett fürdő nyitotta meg kapuit. A beruházások jelentős részét a György Zoltán érdekeltségi körébe tartozó cégekkel, többek között a Thermalplusz Kft.-vel közösen valósította meg, illetve működtette a város. Az AquaCity üzemeltetése kapcsán ugyan a felek között tavaly elszámolási vita támadt, sőt a bérleti szerződést is felbontották, ám mára úgy tűnik, sikerült tisztázni a legtöbb vitás kérdést, s a cégcsoport ismét hajlandó beszállni a turisztikai fejlesztésekbe. A városházán egyelőre hivatalosan csak azt közölték, hogy a szállodát és a stresszkezelő központot egy olyan új, felerészben az önkormányzat tulajdonában lévő cég valósítaná meg, amelybe apportként az aquapark kivételével az összes eddig elkészült gébárti turisztikai létesítményt, illetve a termálkutakat is bevinnék. Ugyanakkor lapunk információi szerint a város szívesen működne ismét együtt a korábbi partnerével, ám más befektetők irányába is nyitott. A helyhatóság egyik vezető beosztású tisztviselője szerint a szállodaépítést többek között az is indokolja, hogy városban nincs ilyen színvonalú szálláshely, pedig ez nemcsak a turizmus, hanem az üzleti élet szempontjából is fontos lenne. Egy közelmúltban elkészült tanulmányból pedig az derült ki, hogy egy korszerű stresszkezelő központ külföldről is sok vendéget vonzhat a városba.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet