Miután többévi vizsgálódást követően a program megvalósítására valamennyi, az ügyben érintett szakhatóság áldását adta, immár nincs elvi akadálya annak, hogy feltölthessék a Badacsony-lábdihegyi öböl egy részét, s a többhektáros területből értékes tóparti telek legyen - tudta meg lapunk. Miközben a balatoni feltöltéseket törvény tiltja, a Badacsonytördemic előtti terület rehabilitációját annak fokozatos eliszaposodása miatt több szakértő már évekkel ezelőtt indokoltnak tartotta. A témában készült tanulmányok egy része arra is rámutat, hogy az öblösség csökkentésével megváltozik az áramlás iránya, így a terület a jövőben kevésbé iszaposodna el. Vollmuth Péter, Badacsonytördemic polgármestere a Veszprémi Naplónak nyilatkozva elmondta, évről évre jelentős költséggel, egyre hosszabb mólót kell építeniük annak érdekében, hogy szabad strandjuk használható maradjon s az itt nyaralók ne csak az iszaptengeren átgázolva tudjanak fürdeni. A mederfeltöltés mintegy 300 millió forintba kerülne. A program az itt lévő üdülője révén a tapolcai önkormányzatot is érinti, ezért a két helyhatóság már elvi megállapodást kötött arról is, hogy a feltöltés költségeit - pályázati források felhasználásával - közösen finanszíroznák. Császár László, Tapolca polgármestere szerint viszont csak akkor szabad önkormányzati forrásokból nekilátni a beruházás megvalósításának, ha sikerül tisztázni, hogy a feltöltés után kié lesz a rendkívül értékes terület. Ha állami tulajdonba kerül, Tapolca jelenleg vízparti üdülője part közeli ingatlan lesz, ami jelentős vagyonvesztést jelentene a városnak - tette hozzá a polgármester.
