A gazdasági válság ellenére egymás után nyílnak a nívós szállodák, panziók a Dél-Alföldön, jelenleg is több mint egy tucat beruházás zajlik a térségben. A befektetők többsége abban bízik, hogy a konferenciaturizmus segít majd a kapacitások kihasználásában. Néhány hete jelentették be, hogy szeptemberben elkezdődhet az új, 100 szobás, négycsillagos Hilton szálloda építése Kecskeméten. A tervek szerint 1,9 milliárd forintos beruházás 437 millió forint pályázati forrás segítségével valósulhat meg. A programot a már épülő élményfürdő és sportkomplexum mellett az a Hírös Sport Kft. valósítja meg, amelynek a helyi önkormányzat is tulajdonosa.
A szintén négycsillagos, 90 szobás, hódmezővásárhelyi Ginkgo-Sas Hotelt 378 millió forintos uniós támogatással építi fel az SK Sas Projekt Kft. Az összesen 1,3 milliárd forintos beruházás már a nyáron elkészül. A közelmúltban az is eldőlt, hogy a patinás dél-alföldi város szállodája annak a Best Western láncnak a tagja lesz, amely a világ 80 országában van jelen.
Mintegy 30 százalékban ugyancsak pályázati források segítségével valósulhat meg Mórahalom központjában a Hotel Colosseum. Az 1,7 milliárd forint értékűre tervezett komplexumot a helyhatóság projektcége, a Mórainvest Kft. építi fel. Az önkormányzatnál elmondták, a négyszintes, 174 férőhelyes, konferencia-központtal is rendelkező wellness-szálloda 2011-ben nyithat kaput.
Szegeden két patinás szállodát is felújítottak a közelmúltban. A Quaestor-csoporthoz tartozó Régi Hungária Kft., amely 1994-óta az ingatlan tulajdonosa, szintén uniós pályázaton nyert 600 millió forintot az 1976 óta üresen álló egykori Kass-szálló rekonstrukciójára, a Hunguest pedig 1,5 milliárd forintot költött a közelmúltban elkészült Aquapolis mellett lévő, immár szintén négycsillagos Forrás Hotel felújítására. Mindemellett a térségben jelenleg nyolc olyan panzió, illetve kisebb szálloda készül, amely legalább 30 szobával várja majd a vendégeket, többek között a Tisza és a Körösök partján. Közülük négy wellnessrészleggel is rendelkezik majd.
