Miután a tulajdonosváltáshoz a helyhatóság és a programban érdekelt Balaton Coop Zrt. is hozzájárult, csaknem másfél évi szünet után úgy tűnik, végre zöld utat kap a Sió Pláza építése - erősítette meg lapunk információit Nagy István, az önkormányzat sajtóreferense. A mintegy 4,2 milliárd forintos ingatlanfejlesztés azt követően kezdődhet el, hogy a beruházást finanszírozó Erste Bank leányvállalata, az Erste Ingatlan Kft. százszázalékos tulajdonrészt szerez a programot megvalósító Sió Ingatlan Invest Kft.-ben. Nagy elmondta, a pénzintézet ehhez kötötte a program finanszírozásának folytatását. A munkaterület előkészítése, illetve az építkezés várhatóan még a hónap elején elkezdődik. Csaknem négy éve született döntés arról, hogy Siófok főterén, az egykori Sió Áruház helyén egy több szintes, több ezer négyzetméteres, korszerű bevásárlóközpontot épít a tulajdonos Balaton Coop Zrt. Abban is megállapodtak, hogy a helyhatóság a beruházással egy időben valósítja meg a főtér ugyancsak több milliárd forintos rekonstrukcióját. A beruházás lebonyolítására létrehozták a Sió Ingatlan Invest Kft.-t, majd az áruházat és az udvarában lévő régi, döntően a város tulajdonában lévő épületeket lebontották. (Az eredeti tervek szerint a Sió Plázának tavaly októberre kellett volna elkészülnie.) A gazdasági válság kirobbanása után - 2008 őszén - azonban a finanszírozó bank felmondta a Sió Ingatlan Investtel kötött hitelszerződést, és a munkák leálltak. Nagy hozzátette, az építkezés mielőbbi befejezése nemcsak idegenforgalmi és kereskedelmi szempontból rendkívül fontos, hanem azért is, hogy a főtér ugyancsak többmilliárdos rekonstrukcióját be tudják fejezni. A terület közlekedési rendjét például csak azt követően lehet átalakítani, ha elkészül pláza alatti és a főtér alá is benyúló mélygarázs.
