BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zöld utat kapott a győri Agóra Pólus

2010. április 15. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Miután már a támogatási szerződést is aláírták, nincs akadálya annak, hogy mintegy kétmilliárd forintos beruházással elkezdődjön a győri Agóra Pólus építése - tájékoztatták lapunkat az önkormányzatnál. A program 1,7 milliárd forint értékű központi és uniós forrás segítségével valósulhat meg. Arról már korábban döntés született, hogy az interaktív tudományos, kiállító- és szabadidőközpont a Széchenyi István Egyetem mellett, az Aranypart szomszédságában kap helyet. A már jóváhagyott tervek szerint az önfenntartó, elsősorban a jelentős hagyományokkal rendelkező győri járműipar múltját, jelenét és jövőjét bemutató tudományos szabadidőközpont szíve a mintegy ezer négyzetméteres kiállítótér lesz. Az itt elhelyezett eszközöket és berendezéseket a látogatók ki is próbálhatják. A járművek különböző szerkezeti egységeit - a futóművet, a karosszériát, illetve a különböző biztonságtechnikai és energiaellátó berendezéseket - külön-külön állítják ki.A kutatás-fejlesztéssel összefüggő időszaki kiállítások egy 200 négyzetméteres területen kapnak helyet. Mindemellett az Agóra Pólus része lesz egy különböző szakmai és vállalati rendezvények megtartására alkalmas 100 férőhelyes konferenciaterem is. Ebből kisebb szekció-, oktató-, sőt kiállítótermek is kialakíthatók lesznek. A különböző kiszolgáló helyiségeken túl többek között helyet kap egy 15 munkahelyes e-olvasóterem, míg a lapos tetős győri Agóra Pólus legfelső szintjén szabadtéri kiállítások megrendezésére nyílik lehetőség. A városházán hozzátették, a létesítménykomplexumot úgy szeretnék berendezni és működtetni, hogy az vonzó programot kínáljon a helyieknek és a Győrbe látogató turistáknak, műszaki tudományos központ legyen, de a fiatalok pályaorientációját is segítse.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet